menu

Podporujeme

Adopce na dálku®

Program Adopce na dálku® - darujete-li člověku vzdělání, darujete mu to nejcennější – šanci na nezávislost a lepší perspektivu v životě. Vaše pomoc tak bude trvalá. My podporujeme holčičku Chaitru Naik z Indie.
Od roku 1993 pomohl program Adopce na dálku® více než 30 tisícům nejchudších dětí. Podpora zahrnuje financování nákladů na vzdělávání (školné na základních, středních či vyšších školách, školní pomůcky, školní uniforma, v případě potřeby pobyt na internátu, doučování), mimoškolní aktivity a zdravotní péči. Nedílnou součástí programu je i podpora komunit, které hrají v celkovém rozvoji a vzdělávání potřebných dětí zásadní roli.

Pro naši firmu se jedná o dlouhodobý projekt - stále aktivní

    
Více na www.adopcenadalku.cz

 

Zdravotní klaun

Nezisková organizace Zdravotní klaun s národní a mezinárodní působností, která přináší humor a radost hospitalizovaným dětem, geriatrickým pacientům a dalším potřebným v oblasti zdravotnictví. Tím přispívá ke zlepšení jejich psychického i celkového zdravotního stavu, a to prostřednictvím speciálně vyškolených zdravotních klaunů a souvisejících projektů. V současné době 86 zdravotních klaunů navštěvuje pravidelně 64 nemocnic a 7 domovů pro seniory. Aktivitou od roku 2001 si Zdravotní klaun vybudoval stabilní postavení, dobré jméno a velmi sympatickou tvář, která má podporou široké veřejnosti.

Pro naši firmu se jedná o dlouhodobý projekt - stále aktivní


Více na www.zdravotni-klaun.cz

 

Centrum Paraple

Je obecně prospěšná společnost, založená v roce 1994 Zdeňkem Svěrákem a občanským sdružením Svaz paraplegiků (dnes Česká asociace paraplegiků).

Posláním je pomáhat lidem po náhle vzniklém poškození míchy ve věku od 16 let žijícím na území České republiky uskutečnit změnu ve svém dosavadním fungování a nastavení tak, aby se v jejich životě vyrovnaly příležitosti běžné pro jejich vrstevníky bez znevýhodnění. Klienty podporovat v jejich seberealizaci krátce po úrazu i v průběhu dalšího života. Hlavní služba, pobytová sociální rehabilitace, je komplexně propracovaný systém péče, pomoci, podpory a terapeutického působení multidisciplinárního týmu, jehož členové užívají při práci s klienty metody dle svého profesionálního uvážení a odbornosti. Je poskytována v třítýdenních cyklech s tím, že kapacita jednoho cyklu je 20 osob.

Pro naši firmu se jedná o dlouhodobý projekt - stále aktivní


Více na www.paraple.cz

 

DebRA ČR

Charitativní organizace DEBRA ČR, z.ú. byla založena v roce 2004. Jsme členem mezinárodního uskupení DEBRA INTERNATIONAL. Organizace DEBRA na celém světě podporují lidi se vzácným puchýřnatým onemocněním Epidermolysis bullosa congenita (EB) – v Česku nazývaným nemoc motýlích křídel. Posláním DEBRA ČR, z.ú. je zvyšovat kvalitu života lidí trpících nemocí motýlích křídel a jejich rodinám. Snažíme se zapojovat lidi s EB do plnohodnotného života.

Pro naši firmu se jedná o dlouhodobý projekt - stále aktivní


Více na www.debra-cz.org

 

SIRIRI, o.p.s

Obecně prospěšná společnost SIRIRI, udržitelný rozvoj – ve Středoafrické republice, zemi dlouhodobě trpící chudobou, nejde o jednorázové humanitární zásilky, ale o to, aby se obyvatelé dokázali postavit na vlastní nohy.
Rozvojová pomoc „dárcovským sirotkům“ – tedy chudým zemím ležícím mimo zájmy ostatních organizací i oficiální pomoci, které se však bez pomoci „zvenčí“ neobejdou. Osvěta a výchova k „rozvojovému přemýšlení“ a vědomí spoluzodpovědnosti za situaci v Africe.

Pro naši firmu se jedná o dlouhodobý projekt - stále aktivní


Více na www.siriri.org

 

TV NOE

TV NOE, televize dobrých zpráv je nekomerční české křesťanské médium. Nabízí pořady pro celou rodinu. Tv Noe je televizní program s etickým rozměrem. Vysílání má pokojný charakter spojený s pozitivním pohledem na svět. Nabízí zdravý životní styl s cílevědomým omezením zobrazování násilí a nemravností. Vysílaní je tedy odlišné od vysílání jiných stanic. K tomu přispívá i skutečnost, že žadatel nepočítá s vysíláním reklamy, společnost je nekomerčním subjektem. Tv Noe zprostředkovává zdravé hodnoty a všeobecnou snášenlivost mezi lidmi. Klade důraz na vzdělávání, na kulturní, duchovní a estetické prožitky. Příležitost dostávají rovněž církve, neziskové a veřejně prospěšné organizace. Tv Noe počítá s možností pořizovat vlastní nahrávky i živá vystoupení koncertních a divadelních představení. Program je do jisté míry komplementární s vysíláním Radia Proglas. Tv Noe spolupracuje na několika úrovních s mnoha televizemi obdobného zaměření ve světě.

Pro naši firmu se jedná o dlouhodobý projekt - stále aktivní


Více na www.tvnoe.cz

 

Rádio PROGLAS

Rádio PROGLAS, rádio dobrých zpráv je nekomerční české křesťanské médium. Nabízí pořady pro celou rodinu.

Pro naši firmu se jedná o dlouhodobý projekt - stále aktivní

 


Více na www.proglas.cz

 

unicef "Dárky pro život"

UNICEF (Dětský fond OSN) pracuje ve více než 190 zemích světa, kde dětem pomáhá přežít a podporuje jejich rozvoj, od narození až do dospělosti. UNICEF dětem zajišťuje zdravotní péči, výživu, pitnou vodu a hygienu, základní vzdělání pro všechny chlapce i dívky a ochranu před násilím, zneužíváním a riziky nemoci AIDS. Největší část pomoci směřuje do těch částí světa, kde je situace dětí nejtíživější – do rozvojových zemí a do oblastí zasažených přírodní nebo válečnou katastrofou.
Naše firma darovala prostřednictvím našeho partnera léky proti onemocnění způsobené střevními parazity.

Pro naši firmu se jedná o příležitostní projekt


Více na www.darkyprozivot.cz

 

 
Nákup invalidního vozíku

Protože pojišťovna hradí jen asi třetinu nákladu na pořízení invalidního vozíku, tak jsme se rozhodly přispět na zbývající část, která je hrazena z příspěvků od dárců.  Velmi rádi jsme přispěly na zakoupení invalidního vozíku pro mladého pána jménem Honza. Pořizovací cena vozíku 117 000,- Kč. Viz. fotografie níže.

Pro naši firmu se jedná o jednorázový projekt

 

Podpora soutěžní posádky na Rallye Budapešť - Bomako

V roce 2015 jsem podpořily posádku závodního vozu ŠKODA Favorit 135L. Start v Budapešti a cíl byl Bomaku. Tento závod měl i charitativní cíl a to formou různých dárku pro africké děti a v cíli byl vůz vydražen místními fanoušky. 

Pro naši firmu se jedná o jednorázový projekt


Více info ZDE

 

A další sportovní, kulturní, charitativní akce a sbírky....

Fotogalerie